تبلیغات
شکوفه بارون
فروش فوق العاده ست پالتو و تونیک زمستانه پـرنــدست پالتو زمستانه ی پـرنــد با طراحی فوق العاده شیک و مطابق جدیدترین مد روز. کیفیت دوخت این پالتو در سطح عالی میباشد و پارچه ی دوخت آن به رنگ خاکستری تیره و از بهترین پارچه ی فوتر میباشد. سایز این پالتو برای همه ی خانم هایی که در سایز 36 تا 42 می باشند قابل استفاده است.پالتوی زمستانه پـرنــد به همراه یک سنجاق سینه و تونیک رایگان به عنوان هدیه برای شما ارسال می شود. ارسال به تمامی نقاط کشور.

قیمت: 88000 تومان

گفتگوی مفصل با سلطان احساس، مجید خراطها - بخش دوم

تاریخ : شنبه 23 شهریور 1392


خراطها در بخش پایانی گفت و گو با ما بیان می کند:

گفتگوی مفصل با سلطان احساس، مجید خراطها - بخش دوم


  شکوفه بارون | نژلا پیکان: با مجید خراطها در دو بخش به گفت و گو پرداختیم و حالا بخش دوم گفت و گو آماده است. امیدوارم لذت ببرید.

 - شکست در کار من نیست
  در مقوله ی کاری و حرفه ای ام سعی می کنم قدمی برندارم که بخواهم به عقب برگردم یا شکستی در آن باشد. به همین خاطر خودم را در زمینه ی بیان مسائل اجتماعی از کانال موسیقی و شعر، موفق می دانم. ممکن است این مساله انتقادهایی را به همراه داشته باشد و بعضا با صحبت هایم برخورد شود ولی من تمام این پیچ و خم ها را قبول کردم و سعی کردم به راهم ادامه دهم. شاید اوایل که من کارم را شروع کرده بودم خیلی ها با این نوع موسیقی مشکل داشتند و می گفتند چرا این قدر غمگین؟! چرا درباره ی طلاق و جدایی می خوانم؟! و از این حرف ها... . اما حالا می بینیم که خدا را شکر خیلی ها به این قضیه روی آوردند و تمام کارهایی که اکنون به بازار می آید 80-70درصد آن ها مسائل اجتماعی را شامل می شود. من معتقدم بیان مسائل اجتماعی حتما نباید انتقاد باشد. بعضا روایت یکسری مشکلاتی که مردم با ان درگیرند هم تاثیرگذار است. با این حال از لحاظ تخصصی، موسیقی چیزی به اسم سبک مجید خراطها و اشخاص دیگر نداریم، مگر اینکه در موسیقی کلاسیک جهانی ثبت شده باشد که چنین اتفاقی هم نیفتاده است. پس من و خیلی های دیگر سبک خاصی نداریم. اما می توانیم درباره ی نوع و شیوه ی موسیقی که کار می کنیم صحبت کنیم. 

 - روند کاری ام تغییر خواهد کرد
  به نظرم خیلی خوب است که یک خواننده بتواند طرفدارانی را به سمت خودش بکشاند و آن ها صرفا طرفدار نباشند. طرفدارانی هم که به من لطف دارند در واقع مخاطبانی اند که با صحبت ها و داستان هایی که در اشعار من روایت می شوند موافق هستند، ولی اتفاق جدیدی که به زودی در روند کاری من به وقوع می پیوندد این است که به سراغ قشر دیگری از مخاطبانم که منتقد کارهای من بودند بروم و آن ها را هم با کارهایم آشنا تر کنم. در حال حاضر تلاشم این است که یکسری کار جدید انجام دهم. این تغییر هم قاعدتا، ابتدا در ترانه های من اتفاق می افتد. چون من در ابتدا یک ترانه سرا هستم. درست است که من دوست دارم شرایط حال حاضر و اوضاع موجود در جامعه را عنوان کنم ولی از یک مساله نمی توان گذشت. تحریم ها تاثیر مستقیمی روی سفره های مردم و زندگی آن ها گذاشته وآن ها کمتر شادند و من زمانی شاد می شوند و سعی می کنم کنسرت هایم را گسترش دهم که همه ی مردم شرایط خوبی داشته باشند. برای من واقعا خوشایند نیست در این شرایط اقتصادی، مردم کشورم هزینه ای برای کنسرت من بپردازند و به معاششان اسیبی برسد.

 - آهسته! اما پیوسته
  تغییراتی که در کارهای من اتفاق خواهد افتاد آهسته و پیوسته است. به هیچ عنوان دوست ندارم به یکباره تغییر فاحشی در کارهایم به وجود بیاید. ضمن این که اصالت کاری خودم هم باید حفظ شود، ولی می خواهم در یک عرصه ی جدیدی از موسیقی وارد شوم و دوست دارم مخاطبانم را  هم با خودم در این راه همراه کنم. مطمئنا دوست داران کارهای من هم از این تغییر خوششان می آید وهمچنین دوست دارم افراد دیگری را هم به این قشر از هوادارانم اضافه کنم. برای من خیلی خوشایند است که قشر خاصی از طرفدارانم که به کنسرت های من می آیند با مهر و محبت با هم برخورد می کنند. به هر حال در هر احرایی ممکن است مشکلاتی به وحود بیاید. در کنسرت 25اسفند من هم، بلیت های یک ردیف به اشتباه 2بار فروخته شده بود. اگر هر برنامه ی دیگری بود حتی یک نفر ممکن بود که شکایت کند ولی تک تک کسانی که آن شب آنجا بودند و این مشکل برایشان پیش آمده بود، خودشان این موضوع را حل کردند. من در کنسرت هایم صحنه های محترمانه و محبت آمیزی را می بینم و خوشحال می شوم که قشر خوبی طرفدار کارهای من هستند.

 - بعضی ها همیشه دنبال بهانه اند برای حاشیه
  شاید بعضی ها به حرف هایی که من می زنم اعتقاد داشته باشند و یا این حرف ها به مذاق شان خوش نیاید. اما متاسفانه همیشه کسانی که دنبال بهانه هستند تا از حرف و سخنی سوئ استفاده کنند. من به این تنتیجه رسیده ام هر کاری که انجام دهی، این افراد باز هم از یک جایش ایراد می گیرند و نه تنها انتقاد سازنده و حرف حسابی ندارند بلکه بیشتر به دنبال حاشیه سازی و ایجاد موج منفی هستند. بنابراین من بدون توجه به این مسائل، کار خود را انجام می دهم. همیشه دنبال پیشرفت و یادگیری سازهای مختلف و موسیقی بودم. خوشبختانه به بخسی از آن رسیدم و در ادامه هم تلاشم را می کنم تا به هدف های دیگرم برسم. اما کسی که بخواهد راجع به هر قضیه ای دید منفی داشته باشد، اگر من به عنوان یک خواننده هر کار دیگری انجام دهم هم مورد انتقاد قرار می گیردو ناگفته نماند من همیشه اعلام کردم که پذیرای هر انتقادی هستم و حتی آدرس ایمیلم «majid_kharatha@yahoo.com» را هم در اختیار مخاطبان کارهایم قرار دادم تا اگر دوست دارند نقطه نظراتشان را بگویند. تعریف کردن از کار که به خاطر لطف دوستان همیشه وجود دارد، ولی من می توانم از انتقادهای سازنده ایده بگیرم و در کارهایم از آن ها استفاده کنم. در لابه لای این انتقادها ممکن است دوستان یکسری موضوعات جدید به من بگویند و من هم خوشحال خواهم شد.

 - نظرسنجی ها سازنده هستند
  معمولا در جریان نظرسنجی های مختلفی که در سایت ها و نشریات مختلف برگزار می شود هستم. البته شاید خودم مستقیما پیگیر نباشم اما کلیت ماجرا را می دانم. جالب است که خیلی اوقات دوستان من به من می گویند برای نظرسنجی ها تبلیغ کن، ولی من موافق این موضوع نیستم چون به نظرم درست نیست. من به هوادارانم بگویم به من رای دهید و اساسا چنین مکانیزمی پایدار نیست. طرفداران لطف دارند و خودشان این کار را می کنند و نیازی به سفارش من نیست. با این که برگزاری نظرسنجی سازنده است اما شاید خودم خیلی موافق حضور داشتن در این نظرسنجی ها نباشم، مگر این که با هماهنگی خودم باشد که معمولا این اتفاق نمی افتد. اما وقتی نتیجه ی رای ها درباره ی خودم را می شنوم خوشحال می شوم.

 - همیشه اول هستم
  لطف عزیزان و هوادارانم همیشضه شامل حالم بوده است، ولی این بار خوشحالم زمانی که من کنار دوستان نبودم، آن ها از من حمایت کردند و در نظرسنجی مجله ی «ترانه ماه» اول شدم. احترام زیادی برای دوستان دیگری که در این نظرسنجی شرکت داشتند قائلم و خودم را به هیچ عنوان برتر نمی دانم، ولی هیچ وقت در مسابقه ای شرکت نمی کنم که بخواهم دوم شوم. سعی می کنم همیشه با قدرت وارد شوم و در نهایت خوشحالم از این که مردم من را فراموش نکردند و با خبررسانی به همدیگر به من رای دادند. من همیشه در کنار مردم بودم و خواهم بود. وقتی ابراز محبت های با شور و اشتیاق طرفدارانم را می بینم،  واقعا احساس مسئولیت بیشتری می کنم و خیلی دوست دارم که اگر کار دیگری از دستم بر می آید برای آن ها انجام دهم.

 - طرفداران بامرام کم نمی گذارند
  نکته ی دیگری که درباره ی فرهنگ طرفداری وجود دارد این است که دوستانی که با کارهای خواننده ای ارتباط برقرار می کنند با خواننده های دیگر و کارهای آن ها دشمن می شوند، ولی من این موضوع را نمی پسندم. من دوست دارم کار خواننده های دیگر را هم گوش کنند و اگر مجددا من را انتخاب کردند، برای من موفق آمیز است. البته واقعا دوستان مرام و معرفت دارند و این را بارها به من ثابت کرده اند. شاید برایشان جالب باشند که بگویم در یکی از کنسرت های من در شهرستان، تعداد زیادی از دوستان که بلیت نداشتند آمده بودند و پشت در منتظر ایستاده بودند. آقای قاسمی، مدیر برنامه های من، از آن ها پرسیده بود شما که بلیت تهیه نکرده اید برای چه آمدید و آن ها گفته بودند ما به کنسرت نیامدیم اما می توانیم اینجا بایستیم و بگوییم کنسرت مجید خراطها آنقدر شلوغ بود که جا نبود ما برویم! در خیلی از نظرسنجی ها هم با اینکه بعضی از دوستان به اینترنت دسترسی نداشتند اما پیگیر بودند و به نوعی خودشان را موظف می دانستند که برای رای دادن شرکت کنند. من سعی می کنم هیچ وقت پشت مخاطبانم را خالی نکنم و به شدت هوایشان را داشته باشم حتی به قیمت اینکه به ضرر خودم باشد.

 - خانواده ام خیلی برایم ارزشمند است
  همیشه سعی کردم از وقتم نهایت استفاده را بکنم و آن را برای یکسری کارهای حاشیه ای تلف نکنم. فعلا بیشتر زمان من صرف شعر و موسیقی و فراگیری نکات جدید در این عرصه می شود و البته از بودن در کنار خانواده ام هم بسیار لذت می برم. ارزش زیادی برای خانواده و در کنار آنها بودن قائلم. در زمینه ی موسیقی هم سعی ام بر این بوده که پیشرفت کنم. به نظرم:«رهرو آن نیست گه تند و گهی خسته رود، رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود». من سالهاست که مشغول فعالیت در عرصه ی موسیقی هستم و ایده هایی هم داشتم که خیلی ساده تر سر زبان ها بیفتد و کنسرت های زیادی برگزار کنم، ولی خیلی پیگیر این چیزها نیستم و سعی می کنم با حفظ اصولی آهسته قدم بردارم و ادامه دهم. هیچ وقت هم مغرور نشدم چون به یکباره به جایی نرسیدم و برای رسیدن به جایگاهی که اکنون در آن قرار دارم تلاش کردم. حدودا دا سال است که من تقریبا به صورت جدی تر در زمینه ی موسیقی کار می کنم.

 - جوان ترین گروه موسیقی هستیم
  جوان بودن تیم من قطعا تاثیر مثبتی روی کار ما دارد چون همه ی بچه ها پر انرژی هستند و هر کدام هم خلاقیت های مخصوص خودان را دارند. البته در حال حاظر یکسری تغییرات در تیم به وجود آمده. اکنون فکر می کنم جوان ترین گروه موسیقی، ما باشیم. همه ی بچه های گروه خوشبختانه مستعد و محترم هستند و هیچ کدام هم غرور ندارند. البته جایگاه دوستانی که تجربه و اسم و رسم بیشتری دارند همیشه محفوظ است و این دوستان با تجربه های ارزشمندشان همیشه قابل احترام اند. اتفاقا من خودم هم خیلی دوست دارم با این عزیزان کار کنم اما خیلی هم دوست دارم مثل گروه های خارجی، همه با هم آهسته و پیوسته کار کنیم، با هم، در کنار هم و صمیمی باشیم. من به بچه های گروه گفته ام که با شما قرارداد سی ساله می بندم چون دوست دارم همکاری مان تداوم داشته باشد و در کنار هم پیر و پخته شویم. البته برای پیدا کردن این دوستان که علاوه بر تخصص، ویژگی های اخلاقی و رفتاری خوبی هم باید داشته باشند خیلی تلاش کردم. بچه های گروه واقعا هنرمندند و برای امرا معاش شان موسیقی شان را نمی فروشند.

 - در حال حاظر به هیچ شرکت و فردی وکالت یا نمایندگی نداده ام
  دوست دارم از طریق مجله ی پرخواننده و وزین «ترانه ماه» این نکته را اعلام کنم که تصمیمات اساسی و قراردادها و مذاکرات رسمی را شخصا انجام می دهم و در حال حاظر به هیچ شرکت و فردی وکالت یا نمایندگی نداده ام. البته در صدد توسعه ی روابط و همکاری های رسمی با شرکت های فرهنگی-هنری موجه و افراد متخصص هم هستم که در آن صورت، وضعیت جدید را از طریق مسیرهای ارتباطی اطلاع رسانی خواهم کرد. تنها کسی که در این کارها به عنوان مدیر برنامه و دوستی خوب به من کمک می کند، آقای اسماعیل قاسمی است که ایشان هم معرف حضور جامعه ی هنری و دوستان و هواداران هستند. سایتی هم دارم به آدرس www.majidkharatha.net که توسط دوست عزیزم آقای موسوی مدیریت می شود. صحبت این دوستانم شد و من باز دلم برایشان تنگ شد. همیشه قدردان زحمات این دوستان و دیگر عزیزانی که در قالب کانون هواداران در جای جای دنیا فعالیت می کنند هستم. یک پیج هواداران هم در شبکه ی اجتماعی دارم که توسط دوستانم اداره می شود و خودم هم بعضا به آن سر می زنم. سامانه ی پیامکی 3000480480 هم راه ارتباطی دیگری است که دوستانی که تمایل دارند، می توانند از این طریق با من در ارتباط باشند.

 - صحبت پایانی من
  در پایان ضمن تشکر از ما و آرزوی توفیقات روزافزون برای مجله و تمامی خبرنگاران و کارکنان و خوانندگان این مجله، مایلم به چند نکته اشاره کنم. اول اینکه در روزهای سالگرد زلزله ی آذربایجان هستیم و من برای درگذشتگان این حادثه از خداوند طلب آمرزش و برای بازماندگان طلب صبر می کنم و به سهم خود از کسانی که برای بازسازی نواحی زلزله زده و دلدلری بازماندگان تلاش کردند و هنوز هم آن ها را فراموش نکرده اند قدردانی می کنم. دوم این که همکاران و هنرمندان را به همدلی و برپایی دوستی های پایدار با یکدیگر دعوت می کنم و دست آن ها را به دوستی می فشارم و سوم این که خوب است در شرایط کنونی جامعه که مائل اقتصادی موجب فشار بر مردم شده، هنرمندان و خصوصا اهل موسیقی پیش از همیشه در کنار مردم باشند و برای خروج از وضعیت تحریم ها و دستیابی به رونق اقتصادی و سلامت اجنماعی تلاش کنند.

به نقل از ماهنامه ی ترانه ماه

شکوفه بارون | سایت خبری-تحلیلی ترانه های ایرانی


برچسب ها: گفتگوی مفصل با سلطان احساس، مجید خراطها، گفتگوی مفصل با مجید خراطها، گفتگو با مجید خراطها خواننده، مصاحبه با مجید خراطها،

دسته : مصاحبه و گفتگو، | بازدید ها : بار

نام شما: low vitamin d foot pain
سایت شما: http://resolutesuccess65.jimdo.com/contact/
در تاریخ : دوشنبه 12 تیر 1396 08:34 ق.ظ

My brother suggested I may like this blog. He used to be totally right.
This submit actually made my day. You can not consider just how much time I had spent
for this info! Thank you!

نام شما: foot pain and numbness
سایت شما: http://leotaeuler.jimdo.com/2015/08/23/bursitis-foot-symptoms/
در تاریخ : یکشنبه 11 تیر 1396 07:40 ق.ظ

We're a gaggle of volunteers and opening a brand new scheme in our community.
Your site provided us with useful info to work on. You've performed a formidable
task and our whole group will be grateful to you.

نام شما: manicure
سایت شما: http://www.educationpartnerships.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=sweetasmoiok.com
در تاریخ : چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 11:52 ق.ظ

I was able to find good information from your blog articles.

نام شما: BHW
سایت شما: http://www.reliancefl.com/UserProfile/tabid/57/userId/1387597/Default.aspx
در تاریخ : پنجشنبه 24 فروردین 1396 08:12 ب.ظ

Appreciation to my father who stated to me regarding this weblog, this website is in fact amazing.

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر