تبلیغات
شکوفه بارون
فروش فوق العاده ست پالتو و تونیک زمستانه پـرنــدست پالتو زمستانه ی پـرنــد با طراحی فوق العاده شیک و مطابق جدیدترین مد روز. کیفیت دوخت این پالتو در سطح عالی میباشد و پارچه ی دوخت آن به رنگ خاکستری تیره و از بهترین پارچه ی فوتر میباشد. سایز این پالتو برای همه ی خانم هایی که در سایز 36 تا 42 می باشند قابل استفاده است.پالتوی زمستانه پـرنــد به همراه یک سنجاق سینه و تونیک رایگان به عنوان هدیه برای شما ارسال می شود. ارسال به تمامی نقاط کشور.

قیمت: 88000 تومان

گفتگوی مفصل با سلطان احساس، مجید خراطها - بخش اول

تاریخ : شنبه 16 شهریور 1392


به بهانه ی انتخاب مجید خراطها به عنوان احساسی ترین خواننده

خراطها در بخش اول گفتگو با ما بیان می کند:
علاقه مندی من به موسیقی از کودکی بوده | ما 4برادر و یک خواهر هستیم که همه مان دستی بر موسیقی داریم | پتانسیلی که برای شعر گفتن و آهنگ سازی به کار میرود زیاد است اما به هدر می رود | اگر نوع کار کردن من شکل بازاری به خود بگیرد آن روز روز شکست من است | من شرایطی مثل کما را تجربه کرده ام 

گفتگوی مفصل با سلطان احساس، مجید خراطها - بخش اول

  شکوفه بارون | نژلا پیکان: طرفدارانش به او لقب سلطان احساس داده اند.با اینکه خودش نمیداند سر و کله این لقب از کجا پیدا شده اما آن را لطف هوادارانش میداند. طرفداران دو آتیشه ای که همه جوره برای خواننده محبوبشان مرام میگذارند. مجید خراطها بعد از چندین سال فعالیت در عرصه موسیقی به جرگه خوانندگان مجاز پیوست. آلبوم این خواننده ی جوان و مستعد با نام «دیگه میرم» اسفند ماه سال گذشته وارد بازار موسیقی شد. اگر چه زمان و پخش مناسبی نداشت اما  بازخوردهای این آلبوم چندان کم هم نبود.
  در طول مصاحبه با اعتماد به نفس حرف میزند و میداند چه چیزی را کجا بگوید. میگوید چون برنامه ریزی بلند مدت دارد، میداند که در سی سال آینده هم میخواهد چه کند. برنامه ی این روزهایش این است که پر رنگ تر باشد. البته این حضور پررنگ قرار نیست با کنسرت های این خواننده همرا باشد. تصمیم خراطها این است که با تک آهنگ هایش با هواداران در ارتباط باشد. گفتگوی مفصل من با این خواننده ی احساسی را از دست ندهید.

 - موسیقی در خون من است
  علاقه مندی من به موسیقی از کودکی بوده و من این را از لطف خدا و خوانواده ام میدانم. موسیقی در خانواده ی ما همیشه ساری و جاری بوده و من هم از بدو تولد با آن آشنا شدم. تقریبا همه ی اعضای خانواده ی من ساز میزنند و با موسیقی آشنا هستند. طبق آن چیزهایی که من شنیده ام و خودم هم تا حدودی به یاد دارم و البته تصاویری هم هست، من از سه سالگی، با اینکه هنوز نمیتوانستم به خوبی صحبت کنم، ملودیکا میزدم و چون گوشم از بچگی موسیقی های مختلفی را شنیده بود و در همان سنین هم با ریتم آشنایی پیدا کردم. موسیقی باید در خون یک نفر باشد. احساس میکنم در وجود من از بچگی ریتم بوده و موسیقی و نت را میشناختم.

 - خانواده ی هنرمند
  همه ی خانواده ام دستی بر هنر و از جمله موسیقی دارند و ساز میزنند. شاید من هم این هنر را از آنها به ارث برده باشم. خانواده ی پدری ام سازهای بادی می نوازند و خود پدرم هم نوازنده ی نی هستند. عمویم هم همینطور. در خانواده ی مادری ام نیز سازهای سنتی مثل تار، سه تار، تنبور و دف مینوازند. ما 4برادر و یک خواهر هستیم که همه مان به موسیقی علاقه داریم و ساز هم میزنیم. برادرم، دکتر سعید، علاوه بر تدریس سواد هنری و جامعه شناسی هنر در دانشگاه، ساز هم می سازند و تنبور، دف و پیانو هم می نوازند. برادر دیگرم، وحید، که معرف اهل هنر است و صدای زیبایش را به شخصه خیلی دوست دارم، ضمن خوانندگی، سنتور و پیانو هم می نوازد. برادر بزرگم مسعود هم ساز ضرب می نوازد. خودم از هر کدام از این سازها یک مقدار یاد  گرفته ام و تقریبا همه شان را در یک سطح می زنم. آشنایی اولیه با سازهای سنتی بود و در ابتدا تنبور می زدم. بعد هم تار و سه تار را یاد گرفتم و پس از آن سراغ ساز های کوبه ای رفتم و در نهایت هم پیانو، گیتار، ارگ و ویولون را آموختم و بیشتر درگیر سازهای کلاسیک شدم.

 - بازار سرد آلبوم ها
  حس میکنم این روزها یک مقدار بازار آلبوم ها سرد شده است. به نظرم پتانسیلی که برای شعر گفتن و بعد ا آن آهنگ سازی و تنظیم وجود دارد زیاد است ولی به هدر میرود. در این بین روال قانونی مجوز اهم زمان زیادی می برد و همه ی اینها باعث  میشود تا به اصطلاح از داغ بودن یک کار کاسته شود. من سعی می کنم ترانه هایی که میگویم به روز باشد. مثلا الان به مسائل  و آسیب های اجتماعی  فکر میکنم و برای آنها برنامه ریزی میکنم ولی تا کار را شروع کنم و به انتها برسانم ممکن است به یکسال آینده برسد. روال مجوز هم از آنجایی که تقاضا زیاد است عقب می افتد ضمن اینکه شرکت های پخش کننده هم به دلایل مختلف از جمله تحریم ها که بر کارشان تاثیر گذاشته، نمیتوانند به درستی حق مطلب را ادا کنند. این همه زحمت چه از طرف هنرمند و نوازنده ها و چه مسئولین کشیده میشود ولی در نهایت کار ضعیف پخش می شود. به این دلیل من فکر می کنم بیشتر خواننده ها به سمت تک ترک دادن روی آورده اند تا روند کاری شان یک مقدار سرع تر طی شود. البته در روال کاری من همزمان با تک ترک هایی که منتشر میشود کارهای آلبوم هم انجام میشود. سعس میکنم اگر قرار است تک ترکی هم منتشر کنم، نسبت به موضوعی باشد که حس کنم بیانش لازم است و باید آن محتوا را انتقال دهم. هدفم فقط در عرصه ی حضور  داشتن و حفظ مخاطب نیست. اگر نوع کار کردن من شکل بازاری به خود بگیرد، آن روز روز شکست من است. در واقع من نمیخواهم مخاطبان را نگه دارم برای اینکه از قبال آنها امرار معاش کنم یا معروف شوم. تلاش میکنم که اقشار زیادی را به سمت خودم بکشانم.

- زبان گویای مردم هستم
  من به نوعی زبان گویای مردم هستم تا شاید بتوانم یکسری از حرفها که به گوش مردم نمیرسد را بیان کنم. مثلا کسی که در حالت کما قرار دارد و نمیتواند صحبت کند، من این شرایط را تجربه کردم و میدانم که آن لحظه خیلی دوست داری حرف هایت را بزنی ولی نمی توانی. آن فرد با ما صحبت میکند چون قلبش همرا ما میزند و نفس میکشد. به همین دلیل من سعی میکنم زبان گویای او باشم. یا مثلا یک فرد کارتن خواب که مسائل او به خوبی درک نمیشود و صدای او را کسی نمی شنود، ولی من می توانم برای خفه نشدن صدای او، زبان گویایش باشم.

 - میخواهم کتاب هایم را چاپ کنم
  به نظر من شعر و موسیقیدر فضای پیرامونی ما همواره موجو است و مهم این است که ما دریافت کننده ی خوبی باشیم و بتوانیم این دریافت ها را به درستی به کار بگیریم. این روزها به شدت دریافتم قوی تر شده و تقریبا بالاتر از سرعت تایپ کردنم شعر می گویم و همچنین این نوید را به مخاطبانم می دهم که قرار است به زودی شاهد کارهایی متفاوت و خاصی از من باشند. بعلاوه اکنون مشغول داستان نویسی و ترانه سرایی هستم و تلاشم بر این است که کتا داستان های کوتاه و ترانه هایم را در زمینه ی موسیقی کمی گسترده تر کنم و در حال ساخت ساز و نوشتن قطعاتی هستم تا در صورت امکان آنها را به ثبت برسانم.

- خانواده ی من هم دغدغه های اجتماعی دارند
  تلاشم این است که دغدغه های اجتماعی ام را از طریق کارهایی که ارائه میکنم به گوش مردم  و مخاطبانم برسانم. بخشی از این موضوع به تربیت و فرهنگ خانوادگی من بر می گردد. ما اصالتا طوری زندگی نکردیم که همسایه مان درد بکشد و ما بی دغدغه به زندگی خودمان ادامه دهیم. برادر بزرگ من، دکتر سعید خراطها، مردم شناس است و تخصص و دغدغه ی اساسی او آسیب های اجتماعی است و مقالات و یادداشت های زیادی هم در این ارتباط دارد. توجه ویژه ی من هم به مسائل و مشکلات اجتماعی، که بعضا از آن انتقاد هم میشود مثل طلاق، کارتن خوابی، اعتیاد و مشکلات جدی جامعه است و متاسفانه بعضی انتقادهایی هم که میشود سازنده نیست. چون اگر اینطور باشد من حتما به آنها دقت میکنم. ما نمی توانیم مثل گوینده ی اخبار که می گوید در فلان منطقه سیل آمده برخورد کنیم. چون او فقط راوی است. من هم اگر موضوعی را در داستان شعری ام روایت میکنم به این دلیل است که احساس مسئولیت میکنم و فکر میکنم از این طریق می توانم حرفم را بزنم. اگر ایم موضوعات را در قالب یک متن بنویسم و منتشر کنم شاید کسی به آن خیلی دقت نکند. یا اگر آن را به صورت کتاب منتشر کنم شاید کسی آن را نخرد. ولی من میخواهم قشری که شاید توجهی به این مسائل ندارد را متوجه کنم.

 - احساسی خواندن
  در موسیقی، هم از لحاظ علمی و تخصصی و هم از منظر عمومی، باید به یکسری المان ها پایبند بود و از قواعدی پیروی کرد. این موضوع درباره ی هر نوع موسیقی صدق میکند. برای مثال موسیقی نشاط آور، قواهد خودش را دارد و موسیقی احساسی هم آکوردهای خودش را داراست. در این میان روان شناسی آکورد، رنگ موسیقی ما را مشخص میکند که یکی از المان هایی است که تاثیر زیادی در شناخت انواع موسیقی دارد. سعی می کنم این موارد را در موسیقی که خودم کار می کنم رعایت کنم. و روی جزئیات دقیق هستم. تلاش می کنم ملودی هایی که می سازم نوستالژی را به همراه داشته باشد تا شاید یاد آور دلتنگی های قدیمی باشد. بحث ترانه هم که بسیار مهم است و به نظرم ملودی و آهنگ باید روی ترانه ساخته شود. گاهی اوقات که ترانه را فرد دیگری می گوید و آهنگساز هم بدون اطلاع داشتن از منظور واقعی او آهنگسازی میکند و فرد دیگری هم تنظیم میکند، آن حس و حال عمیق را حس نمیکنیم. به همین دلیل من معمولا برای ترانه ای که خودم می گویم ملودی هم می سازم. البته شابد این انتقاد وارد باشد که وقتی من همه ی کار را خودم انجام می دهم، از خلاقیتم کم میشود. به همین دلیل با دوستان دیگر هم همکاری می کنم اما باز هم فعالیت آنها کاملا زیر نظر خودم هست تا آن حس و حالی که مد نظرم هست در کار جاری باشد.

 - چه کسی گفت سلطان!؟
 نمی دانم لقب «سلطان احساس» که طرفدارانم به من می گیند از کجا آمده. تنها چیزی که یادم می آید این است که 7-6سال پیش که من قطعه س «خدانگهدار» را خوانده بودم و در سایت های مختلف پخش شده بود، خیلی از سایت ها از این لقب استفاده کرده بودند و این موضوع ادامه پیدا کرد. به هر حال این لطف دوستان و طرفداران است.

 - پتانسیلی که جدی گرفته نمی شود
 هر کدام از ما به نحوی از موسیقی و قابلیت هایی که دارد استفاده می کنیم. به اعتقاد من، ما پتانسیل های بالایی در موسیقی مان داریم و این هم به دلیل داشتن دستگاه ها و گوشه های زیادی است که در موسیقی ما وجود دارد. خیلی از کشورهای دنیا از همین پشتوانه ی قوی ما الهام می گیرند و کار جدید انجام می دهند اما به دلیل عدم شناخت دقیق از این پشتوانه، ما از موسیقی ای که انها از خودمان گرفته اند استفاده می کنیم. ما در موسیقی سنتی مان بسیار پربار هستیم و می توانیم از یک سری ویژگی های آن در موسیقی پاپ هم استفاده کنیم.

 - خودم موجم! نه سوار بر آن
  شاید خیلی ها بگویند در عرصه ی شعر یا موسیقی هر از گاهی موجی به راه می افتد و خواننده ها هم از این موج پیروی می کنند. من روی موج سوار نیستم، من همان موجم. سعی می کنم خودم جریان ساز باشم. دوست ندارم سوار بر موج بیایم و از امکانات آن استفاده کنم. تلاطم موج را به جان میخرم. سعی می کنم دل به دریا بزنم و با تمام سختی ها و مشکلات روبرو شوم. همیشه اصرار به این شیوه کار کردن داشتم. تا جایی که دیگر از انتقادهایی که به سبک کاری من شد، اکنون دیگر خبری نیست. در ابتدا که من کار می کردم آلبوم من را شاید کسی به رسمیت قبول نداشت چون می گفتند غمگین است. اما تا هر نوع موسیقی جا بیفتد و مردم آنرا بپذیرند زمان می برد و باید صبر کرد. حرف حق همیشه تلخ است و من هم چون روی یکسری حقایق مانور می دادم، کارم تلخ به نظر می رسید.

به نقل از ماهنامه ترانه ماه
منتظر بخش دوم این گفت و گو باشید.


برچسب ها: گفتگوی مفصل با سلطان احساس، مجید خراطها، گفتگوی مفصل با مجید خراطها، گفتگو با مجید خراطها خواننده، مصاحبه با مجید خراطها،

دسته : مصاحبه و گفتگو، | بازدید ها : بار

نام شما: abnehmen diätpillen
سایت شما: http://www.oninawa.net/smzerox/userinfo.php?uid=76158
در تاریخ : جمعه 25 آبان 1397 11:46 ب.ظ

I could not refrain from commenting. Perfectly written!

نام شما: welche tabletten helfen beim abnehmen wirklich
سایت شما: http://www3.siba.fi/pitchprimer/powerful_advice_that_can_help_you_efficiently_build_muscle_mass
در تاریخ : جمعه 25 آبان 1397 10:06 ب.ظ

I don't even know the way I stopped up here, but I assumed this post used to be good.
I don't understand who you might be but certainly you're going to a well-known blogger if you are not already.
Cheers!

نام شما: wie kann ich schnell abnehmen mit tabletten
سایت شما: http://ch-play.co/forum/profile.php?id=122643
در تاریخ : جمعه 25 آبان 1397 05:05 ب.ظ

Right now it appears like Expression Engine is the best blogging platform
out there right now. (from what I've read) Is that what you're
using on your blog?

نام شما: natürliche abnehmpillen
سایت شما: http://www.ommoo.net/home.php?mod=space&uid=339951&do=profile&from=space
در تاریخ : جمعه 25 آبان 1397 01:04 ق.ظ

Hey There. I found your blog using msn. This is a very well
written article. I'll be sure to bookmark it
and return to read more of your useful info. Thanks for the post.
I will definitely return.

نام شما: diät tabletten die wirklich helfen
سایت شما: http://forum.laounlock.net/home.php?mod=space&uid=207026&do=profile&from=space
در تاریخ : پنجشنبه 24 آبان 1397 11:02 ب.ظ

This text is worth everyone's attention. When can I find out more?

نام شما: Sling TV
سایت شما: http://tinyurl.com/ybzppwrh
در تاریخ : چهارشنبه 23 آبان 1397 09:18 ب.ظ

I simply couldn't go away your site prior
to suggesting that I really loved the usual info an individual supply for your guests?
Is gonna be again steadily in order to inspect new posts

نام شما: tamano del pene
سایت شما: http://www.iqeamx.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1968792
در تاریخ : چهارشنبه 16 آبان 1397 04:20 ب.ظ

Very nice post. I just stumbled upon your blog and wished to say that I have really enjoyed
browsing your blog posts. After all I will be subscribing to your rss
feed and I hope you write again soon!

نام شما: Crecer El pene
سایت شما: http://www.oninawa.net/smzerox/userinfo.php?uid=54230
در تاریخ : چهارشنبه 16 آبان 1397 10:30 ق.ظ

Hi! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be okay.
I'm undoubtedly enjoying your blog and look forward to new updates.

نام شما: kako prirodno povećati penis
سایت شما: https://Tctedu.com/forum/User-HughDicken.html
در تاریخ : چهارشنبه 16 آبان 1397 07:33 ق.ظ

great issues altogether, you simply gained a new reader.
What might you suggest in regards to your publish that you simply made some days ago?
Any positive?

نام شما: como aumentar o penes rapido
سایت شما: http://radiobazar.od.ua/forum/profile.php?id=107843
در تاریخ : چهارشنبه 16 آبان 1397 04:54 ق.ظ

We absolutely love your blog and find nearly all of your
post's to be precisely what I'm looking for.
Do you offer guest writers to write content for you personally?
I wouldn't mind creating a post or elaborating on many of the subjects you
write in relation to here. Again, awesome web site!

نام شما: اطالة القضیب
سایت شما: http://slk-sm.ru/component/k2/itemlist/user/139739
در تاریخ : چهارشنبه 16 آبان 1397 03:26 ق.ظ

naturally like your web site however you have to check the spelling on several of your posts.
Several of them are rife with spelling problems and I find it very troublesome to tell the truth
on the other hand I will surely come back again.

نام شما: descargar facebook
سایت شما: http://goo.gl/EYxD9q
در تاریخ : جمعه 11 آبان 1397 11:43 ق.ظ

I read this article completely concerning the resemblance of newest and earlier technologies,
it's remarkable article.

نام شما: Benefits of Coconut Oil
سایت شما: http://tinyurl.com/yaqoxcjx
در تاریخ : شنبه 5 آبان 1397 05:06 ب.ظ

These are actually fantastic ideas in on the topic of
blogging. You have touched some nice points here. Any way keep up wrinting.

نام شما: konto dla młodych
سایت شما: http://tikva.ru/index.php?subaction=userinfo&user=ivejy
در تاریخ : چهارشنبه 2 آبان 1397 05:03 ق.ظ

Hi to all, how is the whole thing, I think every one is getting more from
this web site, and your views are fastidious designed for
new viewers.

نام شما: pierwsze konto bankowe
سایت شما: http://altharawatgroup.com/index.php/forum/user/268270-apujajip
در تاریخ : چهارشنبه 2 آبان 1397 02:54 ق.ظ

Whats up this is somewhat of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you
have to manually code with HTML. I'm starting a blog soon but have no coding skills so I wanted
to get advice from someone with experience. Any help would be greatly appreciated!

نام شما: como aumentar o penes
سایت شما: http://gifmeinv.com/home.php?mod=space&uid=122779&do=profile&from=space
در تاریخ : دوشنبه 30 مهر 1397 04:03 ب.ظ

I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great.
I do not know who you are but definitely you are going to a famous blogger if you aren't already ;) Cheers!

نام شما: Benefits of Coconut Oil
سایت شما: http://j.mp/2AiFELK
در تاریخ : شنبه 28 مهر 1397 03:03 ق.ظ

Thanks for sharing your info. I truly appreciate your efforts and I
am waiting for your further post thank you once again.

نام شما: tinder dating site
سایت شما: http://t.co/5nNuu4WOps
در تاریخ : چهارشنبه 25 مهر 1397 11:20 ب.ظ

Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News.
Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get there!

Thanks

نام شما: top 10 health affiliate programs
سایت شما: http://hds-gesund-kochen.de/great-tips-on-internet-affiliate-marketing/
در تاریخ : چهارشنبه 25 مهر 1397 03:58 ب.ظ

Howdy! I'm at work browsing your blog from my new apple iphone!

Just wanted to say I love reading through your blog and look forward to all your
posts! Keep up the superb work!

نام شما: best anti hair loss products
سایت شما: http://bogema.anapacenter.info/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&username=cyhehula
در تاریخ : چهارشنبه 25 مهر 1397 03:03 ب.ظ

What's up to every one, the contents present at this web page are truly awesome for people
experience, well, keep up the good work fellows.

نام شما: hair loss prevention tablets
سایت شما: http://fkniga.ru/forum/index.php?PAGE_NAME=profile_view&UID=50021
در تاریخ : چهارشنبه 25 مهر 1397 04:35 ق.ظ

Hello to every body, it's my first visit of this web site; this blog carries remarkable and in fact fine data for readers.

نام شما: health fitness affiliate programs
سایت شما: http://bbs.mifo.hk/home.php?mod=space&uid=803359&do=profile&from=space
در تاریخ : سه شنبه 24 مهر 1397 10:42 ق.ظ

For most up-to-date news you have to go to see internet and on internet I found this website as
a finest site for hottest updates.

نام شما: health fitness affiliate programs
سایت شما: http://www.yogabank.co.kr/chack/2202575
در تاریخ : سه شنبه 24 مهر 1397 09:06 ق.ظ

If you desire to improve your familiarity only keep visiting this website and be updated with the most recent information posted here.

نام شما: natural health affiliate programs
سایت شما: https://sinistergaming.com/member.php?u=5602-DonteSnx48
در تاریخ : سه شنبه 24 مهر 1397 07:27 ق.ظ

Can I simply just say what a relief to find
a person that actually knows what they're talking about on the internet.

You definitely realize how to bring a problem to light and make it important.
More people really need to read this and understand this side of the story.
It's surprising you're not more popular since you surely have the gift.

نام شما: health and fitness affiliate programs
سایت شما: http://www.thefootballarena.createbb.com/member.php?action=profile&uid=102896
در تاریخ : سه شنبه 24 مهر 1397 02:55 ق.ظ

My coder is trying to convince me to move to
.net from PHP. I have always disliked the
idea because of the expenses. But he's tryiong none the less.
I've been using Movable-type on several websites for
about a year and am anxious about switching to another platform.
I have heard great things about blogengine.net. Is there a way I
can transfer all my wordpress posts into it?
Any kind of help would be greatly appreciated!

نام شما: health Affiliate programs
سایت شما: http://ackdb.co.kr/board_LGVL32/2683
در تاریخ : سه شنبه 24 مهر 1397 01:37 ق.ظ

Hi! Would you mind if I share your blog with
my facebook group? There's a lot of folks that I think would really enjoy
your content. Please let me know. Cheers

نام شما: roubámos
سایت شما: http://news.minibollywood.com/user.php?login=melinajae
در تاریخ : پنجشنبه 19 مهر 1397 06:32 ب.ظ

you are truly a excellent webmaster. The website loading pace
is incredible. It sort of feels that you are doing any distinctive trick.
In addition, The contents are masterpiece. you've done a excellent
job in this topic!

نام شما: gute diätpillen
سایت شما: https://www.ordspill.no/user/profile/basic/?userid=175828
در تاریخ : دوشنبه 16 مهر 1397 02:00 ب.ظ

When someone writes an article he/she keeps the image of a user in his/her
mind that how a user can know it. So that's why this
piece of writing is outstdanding. Thanks!

نام شما: minecraft
سایت شما: http://tinyurl.com/y77atb5m
در تاریخ : دوشنبه 16 مهر 1397 08:47 ق.ظ

Howdy! Quick question that's totally off topic. Do you know how to make
your site mobile friendly? My site looks weird when browsing from my iphone4.
I'm trying to find a template or plugin that might be able
to correct this issue. If you have any recommendations, please share.
Many thanks!

نام شما: minecraft
سایت شما: http://bit.ly/2PdyKMP
در تاریخ : یکشنبه 15 مهر 1397 11:58 ق.ظ

There's definately a great deal to know about this issue.

I really like all the points you've made.

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نمایش نظرات 1 تا 30